Lidzbark.pl
Debiut Leny w Turnieju Juniorek

Debiut Leny w Turnieju Juniorek

7 listopada 2021 w OSTRÓDZIE rozegrano 2.WOJEWÓDZKI TURNIEJ KWALIFIKACYJNY JUNIOREK w tenisie stołowym. Zadebiutowała w nim RUCIŃSKA Lena (to dwie kategorie wyżej od tej, w której aktualnie gra a zawodniczki były 3 i więcej lat starsze).

Cieszyłem się, że zagraliśmy w tym turnieju, raz że musimy szukać gier turniejowych (mało ich w naszym regionie) dwa, przynoszą one wiele korzyści: możliwość rywalizacji, sprawdzenia i doskonalenia umiejętności w warunkach turniejowych, obycia turniejowego itp. jak np. w grach z siostrami Kowalskimi – Julią i Wiktorią z DEKORGLASS-u, które grają bardzo niewygodnymi okładzinami, strasznie zakłócającymi grę. Co prawda, Lena przegrała te pojedynki ale naprawdę zaczyna dobrze sobie radzić z tymi okładzinami. Dobrze to rokuje na zbliżające się turnieje: 2.WTK Młodzik. Kadet (gdzie wybierzemy się większą ilością zawodniczek) oraz Grand Prix Polski Młodziczek (26-28 listopada 2021 – Brzeg Dolny) w którym Lena udział ma zapewniony (10 miejsce – Ranking Ogólnopolski), pozostałe zawodniczki będą walczyć o awans.

Turniej w wykonaniu Leny był bardzo udany. Choć była najmłodsza, to z zawodniczkami grającymi gładkimi okładzinami (z którymi grała) – wygrała. Szczególnie cieszy pokonanie 3-1 dobrej zawodniczki DEKORGLASS-u, ZUZANNY MADEJ. Lena gra coraz trudniejsze niekonwencjonalne piłki, nie boi się wchodzić w ostre wymiany po całym stole i z wielu wychodzi obronną ręką. To cieszy i dobrze prognozuje na przyszłość – podsumował turniej trener Sławek Ostrowski.

W tym miejscu, BARDZO DZIĘKUJĘ Pani Kamili Bach-Rucińskiej bez pomocy której, wyjazd byłby nie możliwy. Po raz kolejny przekonuję się, że na Rodziców zawodniczek zawsze mogę liczyć i Oni nigdy mnie nie zawiodą, za co RODZICOM a szczególnie Panu ARKADIUSZOWI CHOJNACKIEMU za poświęcenie czasu i ogromną pomoc przy organizacji wyjazdu na turnieje cyklu Grand Prix Polski jeszcze raz bardzo SERDECZNIE DZIĘKUJĘ. Z wyrazami szacunku trener Sławomir Ostrowski.                                                                       

TRENER. SŁAWOMIR  OSTROWSKI

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej