Lidzbark.pl

Dofinansowanie dla Klubu "Senior+" w Wawrowie

Gmina Lidzbark w ramach Programu Wieloletniego „SENIOR+” NA LATA 2021–2025 Edycja 2021 w zakresie Modułu I - Utworzenie lub wyposażenie Dziennego Domu „Senior+”/Klubu „Senior+" uzyskała dofinansowanie w wysokości 191 000,00 złotych.

 Celem podjętych działań przez Gminę Lidzbark jest utworzenie i wyposażenie Klubu Senior+ poprzez dostosowanie istniejącego budynku w miejscowości Wawrowo po wykonaniu przebudowy i remontu na potrzeby Klubu Senior+. W budynku zostaną wykonane roboty remontowo-budowlane pozwalające dostosować budynek do potrzeb seniorów 60+ i osób niepełnosprawnych, poprzez likwidację barier architektonicznych oraz wyposażenia pomieszczeń w urządzenia dla osób niepełnosprawnych.

W ramach wykonanych prac zostanie wyremontowane: jedno pomieszczenie ogólnodostępne pełniące funkcję sali spotkań, aneks kuchenny do przyjmowania i wydawania posiłków, 2 łazienki, wydzielone miejsce pełniące funkcję szatni oraz wyposażenie wszystkich pomieszczeń.

Jeszcze w tym roku powstanie Klub Seniora w miejscowości Wawrowo, umożliwiający zapewnienie ciekawych alternatyw spędzenia wolnego czasu seniorom w naszej gminie.

 

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej