Lidzbark.pl
Dużo dobrej gry Leny i Julii w Grand Prix Polski Młodziczek

W dniach 04-06 marca 2022 r. w SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM rozegrano 3.GRAND PRIX POLSKI MŁODZICZEK I MŁODZIKÓW w tenisie stołowym.

Tym razem Lidzbark reprezentowały dwie zawodniczki: RUCIŃSKA Lena i WITKOWSKA Julia, które swoją grą dostarczyły wielu skrajnych emocji, od trwogi, po ogromne zadowolenie. Gry naszych dziewcząt podczas turnieju, nie były takie złe.

LENA potwierdziła, że w pełni zasługuje na miejsce w pierwszej „10” w Polsce, w Młodziczkach. W grupie wygrała z Kwaśniewską Zuzią z BARCIAN 3-2 ; z Ratajczyk Nikolą z JASTRZĘBIA ZDRÓJ 3-1 i przegrała z Smolarek Leną z  BRZEGU  DOLNEGO 2-3. W Turnieju Głównym o wejście do czołowej „16”, Lena rozegrała bardzo dobry mecz z Rogowicz Natalią z SIEWIERZA. To był pojedynek pełen długich wymian, pełen emocji i ciekawych zagrań, w którym Lena zwyciężyła 3-1 (-6;6;5;6). W TG o czołową „8” uległa Rajkowskiej Katarzynie z JEŻEWA (turniejowa 2.) 0-3. Tanio skóry nie sprzedała, stawiając momentami zdecydowany opór. Lena turniej zakończyła na bardzo dobrym 13 miejscu.

JULIA natomiast, w grupie starała się jak mogła i momentami gra Julii była ciekawa ale mimo walki nie zdołała wygrać pojedynku przegrywając z Zawiślak Leną z KLESZCZOWA 0-3 ; z Przybylską Olą z ŚMIGLA 0-3 i Kowalską Julią z DZIAŁDOWA 0-3. W walce o 49 miejsce pokonała Kaletę Liliannę z MOSZCZENICY 3-0. W turnieju startowało 64. młodziczek. To ważne, że Julia grała w tym turnieju. Punkty, które zdobyła, bardzo się przydadzą do rozstawienia w DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI.

W tym miejscu pragnę SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ Panu ZIÓŁKOWSKIEMU MARKOWI i Panu TOMKOWI MARSZAK, dzięki którym mogliśmy wystąpić w tym turnieju. Był to bardzo ważny turniej, który będzie skutkować odpowiednim rozstawieniem Leny w MISTRZOSTWACH POLSKI oraz wysokim rozstawieniem naszej drużyny w tychże Mistrzostwach. Wraz z zawodniczkami – Rucińską Leną i Witkowską Julią jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.

I tak oto następny turniej cyklu Grand Prix Polski, z nowym bagażem doświadczeń i materiałem do pracy mamy za sobą – zakończył pełen optymizmu i zapału do pracy, trener Sławek Ostrowski.