Lidzbark.pl
Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Weroniki Płocharskiej

Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Weroniki Płocharskiej

Mieszkanka naszej gminy Weronika Płocharska rod. Smyczyńska córka Antoniego  i Marianny, urodziła się 100 lat temu 5 lutego 1915 r. Świerszczynkach w gminie Łaszewo.

30 marca 1934 r. w Lidzbarku zawarła związek małżeński z Czesławem Płocharskim. Dostojna jubilatka wychowała 7 dzieci, doczekała się wnucząt i prawnucząt. W 1986 r. po pięćdziesięciu dwóch latach małżeństwa owdowiała. Życzenia dalszych długich lat w zdrowiu i w otoczeniu bliskich i znajomych złożyli również przedstawiciele gminy Lidzbark, Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Goszka, przekazując dostojnej jubilatce okolicznościowy list gratulacyjny, kwiaty i kosz smakołyków. Naszą stulatkę uhonorowała także gratulacjami na piśmie Pani Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz. Dla Pani Weroniki przybycie tak wielu gości było miłym zaskoczeniem, a zarazem wielkim przeżyciem. Była bardzo wzruszona i niezwykle ożywiona. My również dołączamy się do życzeń zdrowia, opieki Bożej na dalsze lata życia i szczęścia w otoczeniu rodziny.

DSC_3421_m

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej