Lidzbark.pl
Kolejne zawody MTB za nami

Kolejne zawody MTB za nami

Czerpanie przyjemności z jazdy w maratonie MTB to dla wielu oksymoron. Tymczasem satysfakcja z ukończenia zawodów dla miłośnika tego typu rywalizacji jest często większa, niż czołowe lokaty dla doświadczonych wyjadaczy.

W minioną sobotę mimo deszczowej pogody w szranki stanęły 52 osoby. Trasa wyścigów tradycyjnie prowadziła leśnymi drogami Welskiego Parku Krajobrazowego, Nadleśnictwa Lidzbark, a przede wszystkim po trasie lidzbarskiej ścieżki Weltrack. Na starcie stanęli kolarze z całej Polski, próbujący swoich sił na dystansie średnim (ok. 25 km) i długim (ok. 50 km). Na dystansie średnim najlepszy okazał się mieszkaniec gminy Lidzbark, Marcin Okoński, którą całą trasę pokonał w niespełna 57 minut. W krótszym dystansie swoich sił spróbowały także 3 panie, z których najlepsza okazała się Martyna Dykalska z Rypina. Na dłuższej trasie najszybszy okazał się Michał Wyżlic z Lubawy. Organizator wśród wszystkich uczestników najlepszą Lidzbarzankę oraz najlepszego Lidzbarzaka, którym zostali zwycięski na dystansie średnim Marcin Okoński i najlepsza w swojej kategorii wiekowej Izabela Rzeszutko. Po raz pierwszy w historii dzięki wsparciu sponsora – firmie Szynaka Meble – organizator ustanowił premię lotną na dystansie długim dla trzech najlepszych zawodników. Do zgarnięcia było 1000 zł, 500 zł i 200 zł, które odpowiednio zdobyli Kamil Kuszmider z Płońska, Dominik Jakubowski z Brodnicy i Michał Wyżlic z Lubawy. Organizatorzy pragną podziękować sponsorom: Firmie Szynaka Meble, Classic Sofa, Welprint, Karwel oraz wolontariuszom, a także policji, straży pożarnej i ratownikom medycznym. Bez Was organizacja zawodów nie byłaby możliwa.

Pełną listę wyników we wszystkich kategoriach wiekowych, można znaleźć na stronie internetowej organizatora: http://www.chiptiming.pl/.../WELTRACK-MTB-MARATON...

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej