Lidzbark.pl
Kolejny świetny występ Leny Rucińskiej w 2. Grand Prix Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym

W weekend 10-12.01.2020 r. w DRZONKOWIE został rozegrany 2. Grand Prix Polski Żaczek i Żaków w Tenisie Stołowym. Wspaniale wystartowała w nim zawodniczka naszego Klubu - LENA RUCIŃSKA. Był to naprawdę trudny i ciężki turniej, kosztował LENĘ wiele siły i OGROMNEJ ODPORNOŚCI PSYCHICZNEJ i Lena udźwignęła to, za co należą się Jej ogromne słowa uznania - powiedział trener Sławek Ostrowski. GRUPĘ przebrnęła bez porażki pokonując : GOMULAK Matyldę (PIONIER Kleszczewo) 3-1 ; STEFANIAK Amelię (MTS Kwidzyn) 3-0 ; RATAJCZAK Julię (BOSiR ULKS Barcin) 3-0 i zajmując PIERWSZE MIEJSCE. W grze o czołową "16" wygrała z ROGOWICZ Natalią (UKS ENERGIA Siewierz) 3-1. O czołową "8" grała z MAKAR Aleksandrą (MLKS NURT Przemyśl) wygrywając po bardzo ciężkim boju 3-1. LENA w dwóch setach przegrywała 2-6 ; 1-7 i 6-10 i z takich wyników potrafiła wygrać sety o dużą stawkę (wejście do pierwszej ósemki turnieju). W grze o strefę medalową, spotkała się z turniejową JEDYNKĄ - ULATOWSKĄ Anną (MKS WOLAVIA Wołów). Lena przegrała 1-3 (urwała seta) ale gra mogła naprawdę się podobać. Ostatecznie LENA zakończyła turniej w przedziale 5-8. BARDZO DOBRY WYNIK. BRAWO! SERDECZNIE DZIĘKUJĘ SPONSOROM tego wyjazdu na GRAND PRIX POLSKI tj. Panu Jarosławowi Gawendzie Prezesowi Banku Spółdzielczego ; Panu Zbyszkowi Jędrychowskiemu z firmy MAXWEL i Panu Jackowi Raczyńskiemu. Bez ICH pomocy wyjazd nie byłby możliwy. Podczas tego turnieju, korzystając z okazji Lena odbiła kilkanaście piłek z LUCJANEM BŁASZCZYKIEM (najbardziej utytułowanym zawodnikiem ostatnich lat) i wysłuchała cennych porad z czego, myślę skrzętnie skorzysta - podsumował trener Sławek Ostrowski.