Lidzbark.pl
Kolejny Wojewódzki Turniej za nami

Kolejny Wojewódzki Turniej za nami

20 listopada 2021 r. w OLECKU rozegrano 2.Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzików i Kadetów w tenisie stołowym. Nasz Klub reprezentowały: RUCIŃSKA Lena, WITKOWSKA Julia, SKUZA Karolina, NADOLSKA Roksana, CZARNOMORZEC Julia i rodzynek w naszej drużynie GORCZYCZEWSKI Piotr.

Bardzo cieszyła mnie postawa naszych zawodniczek i Piotra. Waleczność o każdy punkt, skupienie, dobra organizacja gry i bardzo mało nerwowej atmosfery podczas poszczególnych pojedynków napawały dużą dozą optymizmu, za co pochwała należy się całej drużynie, zaznaczył trener Sławek Ostrowski.

Bardzo dobry turniej rozegrała RUCIŃSKA Lena – coraz pewniej czuje się w grze na te niewygodne okładziny, o których wspominałem przy okazji wcześniejszych turniejów. W tym turnieju, o wejście do finału w kategorii Kadetek, przegrała z Julią Kowalską z DEKORGLASS-u tylko 2-3 (w piątym secie 9-11). Był to bardzo piękny i emocjonujący pojedynek i widać, że Lena nie boi się grać na tę okładzinę. W kategorii Młodziczek Lena ma limit (10 miejsce w Polsce Ranking Ogólnopolski) i wystąpi w Grand Prix Polski Młodziczek, które zostaną rozegrane 26-28 listopada 2021 w Brzegu Dolnym.

Także bardzo dobrze zagrała WITKOWSKA Julia, która w kategorii Młodziczek w walce o finał uległa nieznacznie Magdalenie Gajewczyk z Pisanicy 2-3 (w piątym secie 10-12). Pojedynek tych zawodniczek stał na wysokim poziomie i większość akcji, naprawdę mogła się podobać. Nasze dziewczyny miały trochę mniej szczęścia ale myślę, że co się odwlecze, to nie uciecze – podsumował turniej, zadowolony z całej drużyny, trener Sławek Ostrowski.

WYNIKI NASZEJ DRUŻYNY: RUCIŃSKA Lena limit (młodziczki) III m. (kadetki) ; WITKOWSKA Julia III m. (mł.) IV m. (kad.) ; SKUZA Karolina IV m. (mł.) 9-12 (kad.) ; NADOLSKA Roksana 9-12 (mł.) 13-16 (kad.) ; CZARNOMORZEC Julia 9-12 (mł.) 13-16 (kad.) i GORCZYCZEWSKI Piotr 9-12 (mł.) 17-23 (kad.)

                                                                     Trener Sławomir Ostrowski

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej