Lidzbark.pl
Lena Rucińska w poczwórnej koronie, Julia i Karolina z medalami Mistrzostw

Bardzo udanie, dla naszych zawodniczek, zakończyły się Mistrzostwa Województwa Młodziczek i Kadetek w tenisie stołowym, które zostały rozegrane 16 kwietnia 2023 roku w JEZIORANACH. Nasz klub „WEL” Lidzbark, reprezentowały: RUCIŃSKA Lena ; SKUZA Karolina ; WITKOWSKA Julia ; ŁOZIŃSKA Natalia ; NIZGORSKA Lena ; CZARNOMORZEC Julia i nasz rodzynek (pod nieobecność GORCZYCZEWSKIEGO Piotra), WĘGRZYNOWSKI Alan.

W kategorii Młodziczek byliśmy faworytami i potwierdziliśmy naszą dominację. W tej kategorii, wygraliśmy wszystkie konkurencje. Klasą dla siebie była RUCIŃSKA Lena, która ustanowiła swoisty rekord i jest jedną z niewielu, a może nawet jedyną, która na jednych Mistrzostwach zdobyła CZTERY ZŁOTE MEDALE tj. w grze pojedynczej, w grze podwójnej (z koleżanką klubową – Karoliną Skuza), w grze podwójnej mieszanej (z Adamem Stachowiakiem z Olsztyna) i grze drużynowej (także z Karoliną). Najtrudniej było w grze mieszanej. Lena i Adam prowadzili w finale z bardzo dobrą parą z Pisanicy (Gajewczyk Magdą i Dzikońskim Dominikiem) 2-1 w setach i w czwartym 8-4 i 10-8 i przegrali tego seta a w piątym (decydującym) secie przegrywali już 0-4. Było trudno, ale para odbudowała się i po długim fragmencie fantastycznej i zaciętej gry (w ogóle cały pojedynek stał na wysokim poziomie) wyszli na prowadzenie 10-8 i cały mecz – po pięknym zagraniu odwróconego bekhendu przez Lenę – rozstrzygnęli na swoją korzyść. LENA, swoim sukcesem, potwierdziła, że od wielu lat jest najlepszą zawodniczką swojej kategorii w województwie.

Bardzo dobry turniej rozegrała SKUZA Karolina, zdobywając 3 medale Mistrzostw (srebrny w grze pojedynczej i złote medale w grze podwójnej i drużynowej). Rucińska Lena (nr 8 w rank. ogólnopolskim) i Skuza Karolina (nr 25), będą reprezentować nasz klub „WEL” w grze indywidualnej a także w turnieju drużynowym (będą rozstawione z nr 3 w Polsce), w MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZICZEK, które zostaną rozegrane 19-21 maja 2023 w RZESZOWIE.

Udanie wystąpiła następna nasza zawodniczka – WITKOWSKA Julia, która w kategorii Kadetek, zdobyła Brązowy Medal w grze pojedynczej i podwójnej mieszanej (z Stolarczykiem Kryspinem z DEKORGLASS-u). Julia, w grze pojedynczej, wywalczyła awans do MISTRZOSTW POLSKI KADETEK, które zostaną rozegrane 11-14 maja 2023 w ŚWIDWINIE. Pozostałe zawodniczki i Alan, zagrały na bardzo przyzwoitym poziomie. Ogółem w Mistrzostwach, zdobyliśmy 8 medali (5 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe) -  zakończył bardzo zadowolony z występu i postawy swoich podopiecznych, trener Sławek Ostrowski.