Lidzbark.pl
Lidzbarscy kajakarze na podium w Mistrzostwach Polski!

W dniach 1 - 3 września lidzbarscy kajakarze i kanadyjkarze wzięli udział w  VI Mistrzostwa Polski Młodzików w Kajakarstwie Klasycznym, gdzie na 43 kluby z całej Polski zajęli 7 miejsce. - Przygotowania do tej imprezy trwały całym rokiem, wszyscy mieliśmy w głowach ile poświęcenia i oddania włożyliśmy, by się znaleźć „TU” na tych Mistrzostwach. W okresie BPS wykonaliśmy bardzo ciężką prace, mieliśmy dwa treningi codziennie przez dwa tygodnie, z tego jeden wprowadzający i główny, który był zawsze łączony z biegiem lub siłownią, niejednokrotnie kończyliśmy trening o 20:00 - mówi trener Sławomir Maroński. Skupienie na zawodach, podkreśliło profesjonalizm i dojrzałość w zawodnikach. Pierwszy start zapoczątkowały młodziczki C-1 2000m. Natalia Marońska i Zuzanna Kordalska, które uplasowały się na II miejscu. Natalia Marońska z czasem 11’16’’ i VIIIm. Zuzanna Kordalska z czasem 12’42” założenia zostały potwierdzone, tym bardziej że dziewczyny pojechały swoje życiowe czasy. W drugim starcie na dystansie C-1 2000m wzięła udział, o rok młodsza zawodniczka Oliwia Kordalska, która z czasem 12’03’’uzyskała bardzo dobre II miejsce.  Warto zaznaczyć, że jest to debiut dla tej zawodniczki i wspaniały wynik. W trzecim starcie na dystansie C-1 2000m wystartowali młodzicy - Damian Sadowski, Juliusz Kitewski i Kacper Bartkowski. Był to morderczy wyścig od pierwszych metrów. Damian Sadowski po niewiarygodnej końcówce z czasem 9’56” zajął II miejsce. Juliusz Kitewski z czasem 10’55” ukńczyl wyścig na IX miejscu, natomiast  Kacper Bartkowski zdobył  XVII miejsce z czasem 11’55”. W zawodach wystartowała również dwójka młodzików w kategorii C-2 2000m - Damian Sadowski/Kacper Bartkowski, którzy z czasem 9’29” uplasowali się na III miejscu. [av_gallery ids='28696,28697,28698' style='thumbnails' preview_size='portfolio' crop_big_preview_thumbnail='avia-gallery-big-crop-thumb' thumb_size='portfolio' columns='5' imagelink='lightbox' lazyload='avia_lazyload' av_uid='av-lkbptj']