Lidzbark.pl
Mamy V-ce Mistrzynię Świata Taekwondo

W dniach 9 – 11 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Świata Taekwon-do w Foz do Iguasu
w Brazylii, w których udział wzięło ponad 1000 zawodników z całego świata.

Wśród zawodników znalazła się również mieszkanka Lidzbarka, Kinga Nowińska, która była reprezentantką Polskiej Federacji Taekwon-do. W Mistrzostwach Świata brali udział m. in. z Argentyny, Brazylii, Paragwaju, Kanady, USA, Etiopii, RPA, Boliwii, Nowej Zelandii, Australii, Walii, Norwegii  i oczywiście z Polski. Drużyna narodowa Polskiej Federacji Taekwon-do liczyła ponad 30 zawodników z wszystkich kategorii. Łącznie zdobyła 36 medali dla Polski. Kinga w formie walk light-contact wywalczyła II miejsce i zdobyła dla Polski srebrny medal oraz dodatkowo w konkurencji drużynowych układów formalnych wraz z koleżankami zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal. Gratulacje!