Lidzbark.pl
Lidzbark chce przystąpić do Cittaslow

Lidzbark chce przystąpić do Cittaslow

Ruch Cittaslow narodził się z pomysłu włoskich miast Bra, Geve in Chianti, Orvieto, Positano oraz stowarzyszenia Slow Food, którzy w 1999 roku zawiązali stowarzyszenie o nazwie "Cittaslow - Międzynarodowa Sieć Miast Dobrego Życia".

W ten sposób chcą rozpowszechniać kulturę dobrego życia poprzez badania, eksperymentowanie, czy stosowanie rozwiązań dotyczących organizacji miasta. Do sieci Cittaslow mogą należeć miasta, które m.in. liczą mniej niż 50 tys. mieszkańców, które działają na rzecz ochrony środowiska oraz promują produkcję żywności związanej z regionem przy zastosowaniu naturalnych i przyjaznych środowisku metod. Oprócz tego wszystkie działania prowadzone przez samorząd muszą być prowadzone na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców oraz turystów.

W dniach 22-23 stycznia w Barczewie odbyły się warsztaty dla pretendentów do sieci Cittaslow, w których uczestniczyli Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek oraz Zastępca Burmistrza Janusz Bielecki. Burmistrzowie uzyskali na warsztatach szczegółowe informacje na temat procedury, a także wymienili się doświadczeniami z miastami już należącymi do sieci podczas bezpośrednich rozmów. Przedstawiciele miast członkowskich zaprezentowali, w jaki sposób przystąpienie do sieci Cittaslow przyczyniło się do rozwoju ich miasta, promocji, poszerzania świadomości i rozwijania dialogu z mieszkańcami.

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej