Lidzbark.pl
Na Majówkę koniecznie do Lidzbarka!

Na Majówkę koniecznie do Lidzbarka!

Od 30 kwietnia zapraszamy na Lidzbarską Majówkę! Mnóstwo imprez oraz atrakcji dla każdego. Już w sobotę razem z harcerzami ZHP wyruszymy na Pieszy Rajd wokół Jeziora Lidzbarskiego. Zaczynamy o godzinie 9:00. 2 maja startuje Festiwal Biegowy „Lidzbarska 10’tka”. O godzinie 10:00 w parku sportowo-rekreacyjnym przy Małym Jeziorku dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów będą mogli sprawdzić swoje siły na dostosowanych do ich możliwość dystansach. O 13:00 bieg główny, czyli 10-cio kilometrowy bieg dla każdego kto ukończył 16 lat. 3 maja natomiast zapowiada się nieco spokojniej, ale na pewno nie mniej interesująco. Wszystkich zapraszamy bowiem na godzinę 10:30 do kościoła pw. Św. Wojciecha na montaż słowno – muzyczny z okazji Święta Konstytucji. Poza szeregiem imprez zapraszamy również do korzystania z innych atrakcji naszego miasta. Questing, czyli rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. W niedzielę, w godzinach 13:00 - 15:00 wszystkich miłośników strażaków zapraszamy do Muzeum Pożarnictwa. Specjalnie na Majówkę dokonaliśmy też serwisu lidzbarskich skrytek geocache, popularnej na całym świcie zabawy w odnajdywanie tzw. „keszy” za pomocą odbiorników GPS. Wielość ścieżek pieszych czy rowerowych to gwarancja udanej wycieczki i możliwość poznania wielu ciekawych miejsc, których przecież w Lidzbarku nie brakuje. Zatem jak Majówka to tylko w Lidzbarku!

[av_gallery ids='15825,15827,15826,15828' style='thumbnails' preview_size='portfolio' crop_big_preview_thumbnail='avia-gallery-big-crop-thumb' thumb_size='portfolio' columns='5' imagelink='lightbox' lazyload='avia_lazyload' av_uid='av-7otww']

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej