Lidzbark.pl
Poradziły sobie same…

Poradziły sobie same…

29 grudnia 2023 r. w OSTRÓDZIE, rozegrany został Wojewódzki Świąteczno-Noworoczny Turniej ENERGA-MORLINY w tenisie stołowym. Brały w nim udział dwie nasze zawodniczki: RUCIŃSKA Lena i CZARNOMORZEC Julia. Cieszy mnie fakt, że zawodniczki zaczynają same szukać, tego typu turniejów, w których mogą rywalizować z koleżankami z województwa. Są to cenne gry sparingowe, których mamy, tak naprawdę, bardzo mało. Traktuję to jako wkład własny zawodniczek w swój rozwój sportowy – stwierdził trener Sławek.
Z relacji dziewczyn, turniej stał na wysokim poziomie. Grały w nim zawodniczki z czołówki województwa.
Podczas rozmowy z Leną i Julią o ich postawie w turnieju, o swoich słabych i mocnych stronach podczas turnieju, z ciekawością ich słuchałem, gdyż miały w tym temacie wiele do powiedzenia (uważam, że po turnieju nastąpiła większa niż zwykle autoanaliza). Myślę, że powodem był fakt, iż musiały radzić sobie same (same się wspierać) w sytuacjach trudnych i stresowych a także chęć zdobycia jak najlepszego miejsca w turnieju.
Ostatecznie LENA zajęła I MIEJSCE, pozostawiając w pokonanym polu tak dobre zawodniczki jak Gajewczyk Magdę z Pisanicy i Malewicz Anię z Elbląga. LENA potwierdza, że cały czas, w województwie, jest trudna do ogrania. JULIA natomiast turniej zakończyła na 9. MIEJSCU. Lena i Julia ze swojej gry (tak podkreślały podczas rozmowy), były bardzo zadowolone. A konieczność radzenia samym sobie, przyniesie tylko same korzyści – zakończył trener Sławek Ostrowski.
Trener Sławomir Ostrowski