Lidzbark.pl
Przedszkole SPSK Wlewsk

Przedszkole SPSK Wlewsk

 

OGŁASZAMY NABÓR NA ROK SZKOLNY 2015\2016

Zapisy trwają przez cały rok !!!

                 Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godz.7.00-17.00

Nauka w zakresie realizacji podstawy programowej odbywa się bezpłatnie.

Więcej informacji pod nr tel. (23) 698 60 44, kom. 501 619 989, e-mail: przedszkolespskwlewsk@gmail.com

Za całokształt działalności  w 2000r. Prezes Rady Ministrów uhonorował Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich nagrodą  „Pro Publico Bono”, za inicjatywę obywatelską w dziedzinie edukacji, przyznawaną jedynie największym organizacjom w Polsce. Nagroda ta jest potwierdzeniem rzetelności i  skuteczności prowadzonych przez nas działań. Głównym celem Stowarzyszenia jest prowadzenie szkół i placówek wychowawczych

Organem prowadzącym przedszkole jest Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z Częstochowy, jest to katolicka organizacja oświatowo – wychowawcza której charyzmat można zawrzeć w słowach „kształcimy, aby wychowywać”. W przedszkolu na dzieci czeka wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Dzięki temu dziecko pozna zasady współdziałania, komunikacji w grupie, a w świat wejdzie pewnym krokiem.

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie możesz przekazać 1% swego podatku należnego za rok 2014 na rzecz organizacji pożytku publicznego.Sam zdecyduj o 1% swojego podatku i przeznacz go na rzecz dobra wspólnego, jakim jest edukacja dzieci i młodzieży, aktywizacja środowisk wiejskich.   Zainwestuj 1% w mądre wychowanie Wpisz w PIT KRS 0000044175 „ wlewskprzedszkole”
  Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, zakładamy:
 • Stworzenie przyjaznego miejsca, które będzie trampoliną do dalszej edukacji szkolnej dzieci;
Sale są wyposażone w niezbędny sprzęt potrzebny do prawidłowego rozwoju fizycznego oraz intelektualnego. Bogaty zasób pomocy dydaktycznych pomaga w ciekawy oraz inspirujący sposób prowadzić zajęcia.
 • Pracę alternatywnymi metodami w grupie dzieci;
Dzieci charakteryzują się naturalną spontanicznością, energią i chęcią ruchu. Uczestniczą chętniej w takich formach edukacji, które dają im możliwość działania. Nauczyciel powinien, więc wykorzystywać te naturalne potrzeby dziecka, planując zajęcia dydaktyczne i dążyć do tego, by nauczać poprzez działanie. Prowadzimy również współpracę z osobami, aby to zapotrzebowanie w jak najbardziej efektywny sposób wykorzystać: Dogoterapia jest to terapia z udziałem psa, w naszym przedszkolu prowadzona przez p. Danutę Rozwadowską ze stowarzyszenia TERRANOVA Rytmika system edukacji muzycznej dzieci polegający na wyrażaniu muzyki ruchem, w naszym przedszkolu prowadzona przez p. Piotra Komoszyńskiego. Odwiedzają nas też goście, którzy uwrażliwiają dzieci na piękno i różnorodność muzyki. Terapia integracji sensorycznej (SI) polega rozwijaniu prawidłowego odbioru i analizy bodźców dostarczanych z otoczenia poprzez zmysły zewnętrzne (wzrok, słuch, dotyk, smak, węch) oraz płynące z własnego ciała poprzez zmysły wewnętrzne (równowagi i czucia głębokiego); w naszym przedszkolu prowadzona przez Gabinet Pedagogiczny Wspierający Rozwój Dziecka Magdalenę Weiss-Garczyńską. Wszystkie zajęcia dodatkowe są bezpłatne. Współpracujemy z:
 • Polsko -Amerykańską Fundacją WolnościPROJEKTOR Fundacja Rozwoju Wolontariatu.
 • Pracownią Asocjacja Edukacyjno Terapeutyczna „Edu Tera” Praktycznie i z pasją o edukacji -Magdaleną Skórkowską trenerem, wykładowcą akademickim,
 • Grupą Teatralną T z Torunia.
 • Fundacją Nasza Ziemia.
 • Komendą Policji w Lidzbarku,
 • Nadleśnictwem Lidzbark i Welskim Parkiem Krajobrazowym lekcje dydaktyczne prowadzone przedszkolu i w terenie przez pracowników.
 • Górznieńsko –Lidzbarskim Parkiem Krajobrazowym.
oraz wieloma innymi zakładami pracy w naszej okolicy. Bierzemy udział w:
 • Corocznym biciu Rekordu Guinnesa w myciu zębów wraz z Akademią Aquafresh
 • Programie edukacyjnym Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Programie edukacyjnym na rzecz prawidłowych nawyków żywieniowych „Mamo, tato, wolę wodę!”
   

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej