Lidzbark.pl
Przywrócenie wartości użytkowych i funkcji kulturalno-rozrywkowej w parku rekreacyjno – sportowym w Lidzbarku

Przywrócenie wartości użytkowych i funkcji kulturalno-rozrywkowej w parku rekreacyjno – sportowym w Lidzbarku

                Przywrócenie wartości użytkowych i funkcji kulturalno-rozrywkowej w parku rekreacyjno – sportowym w Lidzbarku

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020

 

 

Budowa amfiteatru to niewątpliwie jedna z największych i najbardziej perspektywicznych inwestycji ostatnich lat w gminie Lidzbark. Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim i dofinansowaniu ze środków Cittaslow z RPO Warmia Mazury, udało się pozyskać 2 024 750 zł na ten cel.
Nowy obiekt na kulturalnej mapie Lidzbarka to nie tylko scena, ale także zadaszona widownia z miejscami siedzącymi, która umożliwia udział w wydarzeniach nawet podczas deszczowej pogody. Inwestycja ta nie ogranicza się jedynie do powstania samego budynku, ale również infrastruktury wokół amfiteatru. Dodatkowym walorem obiektu jest jego lokalizacja. Małe Jeziorko to kulturalne i sportowe serce Lidzbarka. To miejsce tętniące życiem przez cały rok.


Amfiteatr daje nowe możliwości dla życia kulturalnego mieszkańców Lidzbarka w każdym wieku i pozwala na ich integrację. Nowy obiekt to nowe imprezy: koncerty, występy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz występy kabaretowe. W ramach projektu obiekt dodatkowo wyposażony jest w monitoring obiektu, oświetlenie, rzutnik, ekran do projekcji, czyli wyposażenie niezbędne do nowoczesnej obsługi wydarzeń kulturalnych. W ramach projektu zaplanowano organizację pięciu wydarzeń kulturalnych: „Weekend z Kopernikem”, „Festiwal Lata”, „Przegląd Muzyki Regionalnej oraz Orkiestr”, „Lidzbarski Przegląd Kabaretów”, „Festiwal Sztuki i Kina Letniego w Lidzbarku”.
Amfiteatr to inwestycja, która zdecydowanie przyczynia się do wzrostu atrakcyjności i poszerzenia oferty kulturalnej gminy Lidzbark prowadząc do zwiększenia popytu na nią. Poprawia jakość i dostępność całosezonowej infrastruktury kulturalnej dzięki widowni i scenie z zadaszeniem, zapewnienia bezpieczeństwo jej użytkowania poprzez wykonanie monitoringu. Ta inwestycja z perspektywą wspiera miejsca promocji kultury w województwie warmińsko-mazurskim, zwiększa liczbę możliwych atrakcji turystycznych w regionie, umożliwia przedłużenie sezonu organizacji imprez w 

plenerze oraz wydłuża pobyt turystów w ośrodkach wczasowych. Rozszerza o nowe elementy dotychczasową ofertę kulturalną, w tym ofertę muzyczną, teatralną, filmową oraz wystawienniczą. Wprowadza innowacje technologiczne w ofercie turystycznej, która będzie skierowana do wszystkich grup wiekowych, w tym także do osób niepełnosprawnych. Oznacza powstanie produktu turystycznego, który przyciągnie do Lidzbarka nową grupę docelową turystów – osoby poszukujące możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu poprzez kontakt z kulturą i sztuką oraz zapewnieni odpowiedni poziom infrastruktury kulturalnej, pozwalającej budować markę kulturalną regionu Warmii i Mazur.

 

 

 

 

 

INWESTOR

Urząd Miasta i Gminy Lidzbark

WYKONAWCA

Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa "PYZAK" Lidzbark Warmiński

PROJEKTANT

PHU PaGo Biuro Projektowe Lidzbark

 

                                                                                                                                                           przed modernizacją

                                                          w trakcie robót