Lidzbark.pl
ŚWIETNY WYSTĘP LENY RUCIŃSKIEJ W 1. GRAND PRIX POLSKI W TENISIE STOŁOWYM

W dniach 11-13.10.2019 r. w ŁAZISKACH GÓRNYCH k/KATOWIC został rozegrany 1.GRAND PRIX POLSKI ŻACZEK W TENISIE STOŁOWYM. Bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka naszego Klubu - RUCIŃSKA Lena, zajmując w turnieju ostatecznie miejsce w przedz. 9-12 (na 64 startujące żaczki). TO NAPRAWDĘ DUŻY SUKCES LENY - powiedział trener Sławek Ostrowski. Grupę eliminacyjną, przeszła jak burza, pozostawiając w pokonanym polu: KOCIK Wiktorię (DWÓJKA Rawa Mazowiecka) 3-0 (7;4;4) ; PILARSKĄ Weronikę (KUSY Laskowice) 3-0 (7;3;10) i WOJTULĘ Maję (ROKITA Brzeg Dolny) 3-0 (1;2;2), awansując do Turnieju Głównego z pierwszego miejsca.                                                                  W Turnieju Głównym, w 1/16 FINAŁU wygrała z ROGALĄ Anną (LKS JAR KIELNAROWA) 3-0 (2;4;4). W 1/8 FINAŁU, Lena uległa rozstawionej z nr 5 TWARDAWEJ Emilii (CZECHOWICE-DZIEDZICE) - jak się później okazało, brązowej medalistce turnieju - 1-3 (2;-7;-5;-10) po bardzo dobrej i trochę pechowej grze. W walce o przedz. 9-12 wygrała z MAKAR Aleksandrą (NURT Przemyśl) 3-1 (-12;7;6;4). - LENA podczas całego turnieju pokazała kawałek dobrego tenisa - podsumował trener Ostrowski. Stosuje coraz większy zakres zagrań. Nie boi się podejmować walki w sytuacji stresowej. To wszystko napawa optymizmem na przyszłość i motywuje do większej pracy - dodaje trener Sławomir Ostrowski.