Święto Drzewa w Przedszkolu Miejskim w Lidzbarku
Przedszkole Miejskie w Lidzbarku po raz piąty uczestniczyło w Święcie Drzewa. 12 października wszystkie dzieci z wychowawcami i pracownikami placówki brały udział w barwnym korowodzie ulicami miasta. Dzieci miały okazję rozdać listki (ulotki - symbole upamiętniające to święto) spotkanym przechodniom. Program „Święto Drzewa” to także cykl zajęć, wycieczek i spotkań z ciekawymi ludźmi oraz rozpoczęta w tym roku zbiórka makulatury (do której zachęcamy mieszkańców naszej gminy). W każdych grupach wiekowych przeprowadzone były zajęcia dydaktyczne poświęcone roli drzew w przyrodzie. Dzieci wykonywały szereg prac plastycznych związanych z przyrodą. Zostały wykonane wystawki dla rodziców przypominające o ochronie przyrody. Czytanie drzewom – to tegoroczne przesłanie programu. W związku z tym przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do biblioteki, aby tam zdobyć informacje o drzewach, a także zaprosiły panią bibliotekarkę, do czytania w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci z grupy ‘Biedronki” pojechały na wycieczkę do lasu, aby zobaczyć i poznać historię Dębu Rzeczypospolitej. Do naszego przedszkola zostali też zaproszeni leśnicy Nadleśnictwa Lidzbark, którzy zapoznali dzieci z różnymi gatunkami drzew występujących w naszym regionie , wyglądem sadzonek drzew oraz w jaki sposób je posadzić. Dzieci dowiedziały się też o znaczeniu drzew dla człowieka i o działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
[av_gallery ids='11737,11738,11739,11740,11741,11742,11743' style='thumbnails' preview_size='portfolio' crop_big_preview_thumbnail='avia-gallery-big-crop-thumb' thumb_size='portfolio' columns='5' imagelink='lightbox' lazyload='avia_lazyload' av_uid='av-j9z3rs']