Święto Edukacji w Lidzbarku!
17 Październik 2025
14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty - ludzi, którzy z pasją, sercem i oddaniem kształtują młode pokolenia.
W hali sportowo-widowiskowej w Lidzbarku w tym dniu wspólnie obchodziliśmy Gminny Dzień Edukacji Narodowej. To był czas pełen podziękowań i dumy z osiągnięć naszych nauczycieli oraz pracowników oświaty - zarówno tych obecnie pracujących, jak i emerytowanych.
Podczas uroczystości wręczone zostały Nagrody Burmistrza Lidzbarka za szczególne osiągnięcia dydaktyczno–wychowawcze oraz wkład w rozwój edukacji w naszej gminie.
Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się:
Pani Halina Jarzynka – nauczycielka wychowania przedszkolnego z 36-letnim stażem, pełna ciepła i kreatywności, od lat wprowadza najmłodszych w piękny świat nauki i zabawy.
Pan Marek Koczot – nauczyciel z ogromną pasją i sercem do sportu, trener młodych talentów, dzięki któremu lidzbarska młodzież odnosi sukcesy aż na arenie ogólnopolskiej!
Pani Aleksandra Jurkowska – nauczycielka matematyki z imponującym, 40-letnim stażem. Niezwykle skuteczna, wymagająca i serdeczna – dzięki niej uczniowie nie boją się matematyki, lecz ją po prostu lubią!
Pan Janusz Ławicki – dyrektor i lider, który z sukcesem rozwija Szkołę Podstawową Nr 2 w Lidzbarku, łącząc tradycję z nowoczesnością i otwartością na świat.
Na zakończenie części oficjalnej symboliczną różą uhonorowani zostali również emerytowani pracownicy lidzbarskiej oświaty – osoby, które przez lata z oddaniem służyły dzieciom, młodzieży i społeczności lokalnej.
Uroczystość uświetnił montaż słowno-muzyczny w wykonaniu członków Lidzbarskiego Kręgu Literackiego oraz Daniela Sobiesiaka na wiolonczeli. Występ dodał wydarzeniu artystycznego blasku.
Całość spotkania z wdziękiem i profesjonalizmem poprowadziła
Edyta Marszak - Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za codzienną pracę, cierpliwość i serce, które wkładają w wychowanie młodego pokolenia!