Lidzbark.pl
Turniej Drużynowy Mistrzostw Polski na piątkę

W dniach 14-16 maja 2021 w DĘBICY rozegrano DRUŻYNOWE i INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW/-CZEK w Tenisie Stołowym. Zarówno w turnieju drużynowym jak i w indywidualnym, nasz Klub reprezentowały: RUCIŃSKA Lena i PINGOT Zuzanna.

W turnieju drużynowym, nasza drużyna – LKS „WEL” Lidzbark Welski odniosła znaczący sukces, zajmując PIĄTE MIEJSCE w POLSCE. Nasze dziewczyny w grupie wygrały kolejno: z CHROBRY Międzyzdroje 3-0 i UKTS SOKÓŁ Orzesze 3-2. W walce o strefę medalową przegraliśmy z UKS GRYF Gdów 0-3. Jak się później okazało, ten jedyny mecz przegraliśmy z Drużynowymi Mistrzyniami Polski. Ostatecznie na 24 drużyny MISTRZOSTW POLSKI zajęliśmy PIĄTE MIEJSCE. Piąta drużyna w Polsce to fajnie brzmi, podsumował turniej drużynowy, trener Sławek.

W turnieju indywidualnym LENA i ZUZIA zagrały na swoim przyzwoitym poziomie. Były lepsze i gorsze fragmenty gry ale tak to bywa podczas maratonu turniejowego. Na 64 zawodniczki LENA i ZUZIA uplasowały się w przedziale miejsc 33-48. Mistrzostwa Polski to turniej, w którym gra się systemem pucharowym. W przypadku przegranej gra się już tylko o „szerokie przedziały”. Na turnieju tej rangi już nie ma słabych zawodniczek. Tu już grają najlepsze zawodniczki w kraju.

W czasie trwania Mistrzostw Polski Młodziczek, w dniu 16 maja 2021 w OSTRÓDZIE rozegrano MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA JUNIORÓW w tenisie stołowym. Nasz Klub reprezentował CHOJNACKI IGOR. Niestety, pod moją nieobecność IGOR (na podstawie wielu wskazówek podczas treningów), musiał sam sobie być trenerem i wybierać odpowiednie rozwiązania taktyczne podczas swoich gier na Mistrzostwach. Po rozmowie z zawodnikiem wywnioskowałem, że z zadania wywiązał się bardzo dobrze. Na Mistrzostwach w grze pojedynczej IGOR zajął VII MIEJSCE a w grze podwójnej z WASILEWSKIM Pawłem z Olsztyna zajął III MIEJSCE (zdjęcia Igora są z 2.WTK Juniorów w Działdowie).

Myślę, że dzięki tym turniejom, zawodnicy otrzymali dużą dawkę materiału do przemyśleń, poznali swoje słabsze strony i będą wiedzieć nad czym pracować na treningach a co za tym idzie, podnosić swoje tenisowe umiejętności w Drodze do MISTRZOSTWA, podsumował trener Sławek Ostrowski.