Lidzbark.pl
Uwaga, mieszkańcy! Spodziewajmy się wzmożonego ruchu pojazdów wojskowych i statków powietrznych

Uwaga, mieszkańcy! Spodziewajmy się wzmożonego ruchu pojazdów wojskowych i statków powietrznych

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych informuje o wzmożonym ruchu pojazdów wojskowych i statków powietrznych na terytorium Polski.

Od piątku 4 sierpnia do 6 sierpnia 2023 r. na drogach niemal całej Polski będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z przygotowaniami do Wielkiej defilady pod hasłem "Silna Biało-Czerwona", która odbędzie się na Wisłostradzie w Warszawie w związku ze Świętem Wojska Polskiego.
Natomiast w poniedziałek, 7 sierpnia, w godzinach 8.00-12.00, nad Polską będzie można zaobserwować także wzmożony ruch statków powietrznych, które będą przemieszczać się na zgrupowania do parady lotniczej. Piloci będą także realizować loty treningowe od 8 do 13 sierpnia.

Pojazdy najczęściej poruszać się będą w godzinach nocnych, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.
- Zwracam się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności - apeluje ppłk Magdalena Busz. - Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Prosimy również, aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, ani danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.

 

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej