Lidzbark.pl
XIII Powiatowy Konkurs Astronomiczny „Copernicus” w lidzbarskim liceum

XIII Powiatowy Konkurs Astronomiczny „Copernicus” w lidzbarskim liceum

We wtorek, 30 listopada, w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. K.K. Baczyńskiego w Lidzbarku odbył się XIII Powiatowy Konkurs Astronomiczny „Copernicus”. Organizatorem  konkursu jest Starostwo Powiatowe w Działdowie. Z powodu sytuacji epidemiologicznej konkurs odbył się w formule online.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie zmierzyli się testem zawierającym 45 pytań. Następnie uczestnicy, którzy uzyskali najwyższe wyniki z części pisemnej, wzięli udział w finale konkursu - quizie astronomicznym, który miał formułę wideokonferencji. Na podstawie dwóch części konkursu komisja wyłoniła jego zwycięzców. Fundatorem atrakcyjnych nagród jest Starostwo Powiatowe w Działdowie.

Tegorocznymi laureatami XIII Powiatowego Konkursu Astronomicznego Copernicus zostali:

w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Bartosz Bilski ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. T. Kościuszki  w Lidzbarku

II miejsce – Piotr Szarmacher ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Działdowie

III miejsce – Hanna Błażyńska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Działdowie

w kategorii szkół ponadpodstawowych:      

I miejsce – Kacper Kopeć z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. S. Żeromskiego w Działdowie

II miejsce – Paweł Piekarski z I Liceum Ogólnokształcącego  z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. S. Żeromskiego w Działdowie

III miejsce – Karol Puczyński z Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego w Lidzbarku                

- Wszyscy uczestnicy wykazali się znakomitą wiedzą na temat Układu Słonecznego i innych obiektów w kosmosie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju w zakresie astronomii – mówi Joanna Piórkowska, nauczycielka fizyki i koordynatorka konkursu.

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej