Lidzbark.pl
Z myślą o przyszłorocznych maturzystach. Nasi trzecioklasiści na wykładach gdańskiej AWFiS

Z myślą o przyszłorocznych maturzystach. Nasi trzecioklasiści na wykładach gdańskiej AWFiS

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w wykładach przygotowanych przez pracowników naukowych Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku z myślą o przyszłorocznych maturzystach.

Młodzież raz w miesiącu spotyka się online z wykładowcami AWFiS by poszerzać swoją wiedzę o wybrane zagadnienia z dziedziny nauk medycznych i o zdrowiu, a także nauk przyrodniczych, społecznych i humanistycznych, będących przedmiotem badań prowadzonych przez gdańską uczelnię.

We wtorek, 26 października  trzecioklasiści uczestniczyli w wykładzie „Genetyka w sporcie”, który poprowadził rektor AWFiS prof. dr hab. Paweł Cięszczyk. Bardzo ciekawie zapowiadają się też kolejne wykłady: „Dziennikarstwo to sport ekstremalny”, „Sport science w kosmosie”, „Gry a redukcja masy ciała indukowana interwencją treningową i dietetyczną” oraz „Sport drogą do marzeń”.

Fot. 1 Uczniowie LO w Lidzbarku uczestniczą w wykładach przygotowanych przez pracowników gdańskiej AWFiS

Fot. 1 „Genetyka w sporcie” to tytuł pierwszego wykładu

Noclegi w Lidzbarku

Warto do nas zajrzeć i zostać dłużej. Ośrodki wczasowe, kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty bazy hotelowej pozwolą każdemu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. U nas zachwycą się Państwo malowniczymi krajobrazami wypoczywając wśród jezior i meandrującej pośród lasów i łąk rzeki Wel.

Dowiedz się więcej